Чим чоловіче прибирання відрізняється від жіночого

У всьому світі жінки беруть на себе більшу частину домашньої роботи. З чим це пов’язано? Невже вони справді краще справляються з такою роботою? У чому різниця між чоловічим та жіночим підходом до чистоти?

630b658fc5278.jpg

Як ставляться до прибирання жінки та чоловіки

Протягом століть людям, щоб вижити, доводилося йти на простий поділ праці: чоловік – «добувач», мисливець, землероб, ремісник, а жінка – «хранителька сімейного вогнища», на яку лягали турботи про будинок та дітей.

Так склалося уявлення, що саме жіночі руки можуть прибрати в будинку, а «добувач» після напруженого робочого дня має спокійно відпочити в чистоті.

Минав час, умови життя в усьому світі змінювалися. Сьогодні на роботі, виконуючи свої професійні обов’язки, люди, незалежно від статі, проводять однакову кількість годин, але в будинку жінки так само працюють у кілька разів більше.

За статистикою, понад 90% жінок та лише 40% чоловіків постійно займаються прибиранням, миють посуд, готують їжу.

Але причина цього не лише в історичних особливостях формування сім’ї. Психологи відзначають особливу чутливість представниць прекрасної статі до безладдя.

Настрій чоловіків від виду розкиданих шкарпеток або паперів на столі не змінюється на гірший бік, а ось дівчина в неприбраній кімнаті може відчути себе некомфортно, починає думати про те, що настав час у чистоті, надмірно нервує.

В результаті багато хто вважає, що жіноче прагнення до чистоти обумовлено самою природою: вони більш акуратні, спокійні, домовити, тому нехай і займаються домашніми справами!

Звідси недалеко до висновку, що жінки прибирають краще, ніж чоловіки, саме тому вони стають клінерами.

630b65964e35f.jpg

А що говорять із цього приводу фахівці?

  1. По-перше, природні особливості людей мало впливають якість прибирання. Не всі жінки можуть бути ідеальними прибиральницями, в той же час, є чимало чоловіків, які, взявшись за домашню роботу, виконують її блискуче. Все залежить від якісної професійної підготовки та індивідуального рівня відповідальності за доручену справу.
  2. По-друге, роботодавці спокійно наймають посаду клінера чоловіків. Головне – їхня відповідальність, уміння навчатися, відсутність шкідливих звичок. Чоловіча сила і вправність будуть потрібні при поводженні з обладнанням, при перестановці меблів, хоча сучасні дівчата теж добре справляються з технікою. При цьому прибиральники так само, як і прибиральниці, акуратно витирають пил, миють підлогу, вікна. Хто з них кращий? По суті, немає жодної різниці!

Сьогодні прагнення гендерної рівності змінює звичні ролі чоловіків і жінок. Рівноправність та партнерство допомагають знайти гармонію.

Якщо всі обов’язки щодо підтримання чистоти в будинку рівномірно розподілені між усіма членами сім’ї, це запорука її добробуту та чудовий приклад для дітей.

Як врівноважити чоловіче та жіноче ставлення до чистоти в будинку

Насправді ідеальна чистота в будинку не повинна ставати сенсом життя – бажано знайти щось середнє між чоловічими та жіночими поглядами на навколишнє оточення. Звичайно, жити в багнюці не варто, але і перетворювати житло на операційну теж немає необхідності.

Легкий безлад часто дає можливість креативно мислити і знаходити нестандартні рішення в складних ситуаціях.

Але «легке безладдя» може існувати тільки в тому випадку, якщо в будинку регулярно проводиться генеральне, базове, що підтримує прибирання. Де взяти цей час? А якщо ви зробили ремонт та квартира по-справжньому запущена? У такому випадку краще замовити платне прибирання, а потім підтримувати порядок самостійно.

Ось один із варіантів: https://clean.lviv.ua/pribirannya-kvartir/

У зручний час до вас прийде прибиральниця чи прибиральниця, а за потреби – ціла бригада професіоналів зі своїм обладнанням, професійною хімією, озброєна досвідом проведення подібних робіт та навичками правильної організації праці.

Відмінний результат гарантований незалежно від того, хто займеться упорядкуванням вашого будинку в порядок чоловік або жінка. У світі вони проходять однакове професійне навчання.