🔴 📸 Прикордонна Нововасилівка: як живуть люди на прикордонні в Зноб-Новгородській громаді

Нововасилівка Зноб-Новгородської громади є одним з найпівнічніших прикордонних сіл Сумської області. Росіяни не дають спокою місцевому населенню, постійно обстрілюючи жителів села з різних видів озброєння. Позиції окупантів звідси за лічені кілометри, – розповідає жителька Нововасилівки Валентина.

До кордону 5 кілометрів, вони стріляють не з кордону, а поселились на колишній станції 108 кілометр. Обстрілюють нас, летять над головами снаряди і недалеко вибухають через день, через два. Розвалили школу та сільраду. Цілились у школу, бо там збирається дітвора, яка постарше. Вони, напевно, думали, що то військові там мешкають. У саму школу вони не влучили, але повилітало скло, знесло дах.

Нововасилівка 4

Страждають від обстрілів і приватні будинки. Нововасильчанка Галина знайшла у своєму сіннику два снаряди, які, імовірно, прилетіли, коли жінки не було вдома.   

-Лежить снаряд такий і так пісок виритий від сіновалу до погребні, я його ще перевернула. Не чула, коли він прилетів. Якби до курей не пішла, то можливо б ще з тиждень лежав. Один військові забрали, а інший, кажуть, лежить на глибині 2 метрів.

Нововасилівка 5

А жительку села Антоніну від ворожого снаряду врятував власний сарай. Саме він прийняв на себе нічний артобстріл, відвівши загрозу від будинку, де проживає старенька.   

-О дванадцятій ночі так стрельнуло, що у хаті всі меблі затряслись, страшно. Всю ніч очі ні на грамочку не закрила, стало розвиднятись о пів на п’яту, я відкрила штори і дивлюсь, а сарай мій розбитий, все розбито. А тут у мене погріб був, все там зберігала.  

Нововасилівка 7

Неподалік Нововасилівки знаходиться російське місто Біла Березка. Місцеві розповідають, що до війни возили туди на продаж продукти харчування. Зараз же росіяни відповідають снарядами.

Олексій Павленко, Ямпіль.INFO

Нововасилівка 1

Нововасилівка 2

Нововасилівка 3

Нововасилівка 6

error: Content is protected !!