У своєму нещодавньому резонансному інтерв’ю голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев не церемонився з висловлюваннями на адресу тих, хто у такий складний час примудряється ухилятись від обов’язкових платежів до державної скарбниці. Кого, кого, а операторів ринку азартних ігор та організації лотерей назвати ухилянтами, а тим паче мародерами, язик не повертається. Поступлення тільки від сплати за ліцензії цього року скоро перевищать 1 мільярд гривень. І це без урахування податків, соціальних внесків на заробітну плату. Будемо відверті — пан Гетьманцев не мав на увазі конкретно учасників ринку беттінгу та гемблінгу. Просто його гучна заява підштовхнула нас до думки проаналізувати, як живе й працює гральний бізнес зараз, якими здобутками може похвалитися.

Що у грального бізнесу «болить» 

Але почнемо, як водиться з проблем. Насправді про них писалося багато у різних виданнях, наприклад, тут. Зрештою, оператори не звикли жалітися. Але наполягають на тому, що держава має активніше боротися з нелегальними операторами та їх рекламою. 

Також учасники ринку розуміють необхідність проведення соціальних рекламних кампаній, спрямованих на боротьбу з ігровою залежністю. Більше про те, як державний регулятор КРАІЛ намагається запобігти розповсюдженню лудоманії, можна почитати в цьому матеріалі

Щиро раді бачити закордонних новачків  

Та годі про неприємне. Тим більше, що все більше іноземних операторів виявляє бажання легально працювати на українському ринку. Наприклад, про інтерес турків, ізраїльських та саудівських компаній можна дізнатись, відкривши наступне посипання. Та й зараз Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей опрацьовує заявки більш як десяти іноземних операторів. 

Це просто тішить, адже:

  1. Гравці отримують можливість ширшого вибору легальних гральних закладів.
  2. Бюджет поповнюється платами за ліцензії та податковими надходженнями.
  3. Проблема запобігання та боротьби з ігровою залежністю залишається під контролем держави.

Легальний гральний бізнес: тільки вперед та тільки з Україною! 

Керівник одного з провідних операторів ринку азартних ігор сподівається на швидке відновлення наземних казино. Звичайно, це можливо зробити тільки в регіонах, де не ведуться активні бойові дії. Онлайн сегмент відновився та продовжує розвиватись. А ось нормально працювати в офлайні набагато складніше. Тим паче постійні ворожі обстріли можуть в будь-який час зруйнувати тільки що відновлене приміщення грального закладу. 

Але учасники ринку дивляться у майбутнє з оптимізмом. Тому що:

  • Працюють в Україні та разом з країною. Причому роблять це офіційно на підставі отриманої та оплаченої ліцензії.  
  • Вірять в майбутнє України.
  • Щиро підтримують відповідальну гру.
  • Вчасно наповнюють державну скарбницю податковими надходженнями та сплатою за ліцензії.
  • Сподіваються, що в гральному закладі (не важливо в якому — онлайн чи наземному) українці хоча б на деякий час зможуть відволіктись від буденних справ та проблем й отримати яскраві та позитивні враження.