З 1 грудня 2022 року встановлена заборона на лов річкових раків

Про це повідомляє Сумська обласна військова адміністрація

З метою забезпечення охорони річкових раків під час їх природного відтворення, збільшення їх запасів на водоймах області наказом Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 21 листопада 2022 року № 108 «Про встановлення заборони на лов річкових раків» встановлено заборону на їх виловлювання у період спарювання, виношування ікри та першої линьки з 01 грудня 2022 р. по 30 червня 2023 р.

За незаконний вилов раків передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого сягає до 680 гривень. Крім того, за кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки в розмірі 3 332 грн.

Додатково зазначаємо, що згідно статті 249 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у випадку завдання істотної шкоди, яка передбачає штраф від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Після закінчення заборони залишаються певні обмеження на вилов цих біоресурсів. Починаючи з липня дозволяється вилов раків, але не більше ніж 30 екземплярів на добу у водоймах загального користування, та 50 екземплярів у водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Крім цього, забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, дозволений до вилову – не менше, ніж 10 см. Вимірюється рак по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.

error: Content is protected !!