Двоє мешканців Шостки намагалися отримати грошову допомогу та потрапили на гачок шахраїв

Про це повідомляє Поліція Сумської області

Лише за минулу добу до поліції Шостки звернулися двоє громадян, які стали жертвами кіберзлочину. Під приводом отримання грошової допомоги від міжнародної організації, потерпілі ввели данні доступу до своїх фінансових сторінок у Інтернеті, в результаті чого з їх рахунків зникли кошти.

До поліції Шостки з заявою про злочин звернулася 64-річна місцева жителька. Жінка розповіла, що отримала в один з месенджерів повідомлення про можливість отримання грошової допомоги від міжнародної організації. Натиснувши на посилання, пенсіонерка перейшла на сайт, дуже схожий на Інтернет – сторінку свого банку, де ввела номер свого мобільного телефону та код доступу до своєї фінансової сторінки у Всесвітній мережі. Після цього з її рахунку зникло 9 300 гривень.

За ідентичною схемою втратив свої кошти з «кредитки» та «зарплатної» карти і 60-річний шосткинець. Чоловік також отримав повідомлення, перейшов за посиланням, ввів необхідну інформацію для доступу до його фінансової сторінки та побачив, як дуже швидко з його рахунків знімаються кошти. Таким чином він втратив майже 10 000 гривень кредитних грошей та 2 000 гривень з «дебітної» картки.

У поліції за обома фактами відкрили кримінальні провадження за ознаками ч. 4 ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України, в рамках яких встановлюються всі обставини злочинів.

Поліцейські знову звертаються до громадян з проханням не розголошувати стороннім особам конфіденційну інформацію по своїм платіжним карткам, ким би вони не називалися, не переходити за сумнівними посиланнями, а тим паче не вводити там секретні дані доступу до своїх фінансових сторінок в Інтернеті. Правоохоронці наголошують, що всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте виключно у фінансовій установі. Будьте обачні!