🔴 📺 Ямпільчани своїми силами відновлюють штучний насип на Івотці, який розмило під час паводку  

Через закриті шлюзи на річці Івотка вода під час весняного паводку вийшла з берегів і розмила грунтову дорогу на околиці Ямполя. Потік води пішов старим руслом річки, яке кілька десятиліть тому перекрили для будівництва гідроспоруд

За поясненнями ми звернулись до Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області, на балансі якого і знаходиться осушувальна система на Івотці.

«Рівень води у річці піднявся і вода знайшла собі понижені ділянки і пішла по старому руслу. Є пост гідрологічний на річці Івотка, за його даними на вчорашній день вода навіть на спад пішла – вчора за добу був мінус 22 сантиметри, а з 20 лютого всього плюс 16 сантиметрів. За весь час спостерігання за весняними водопіллями найнижчий рівень спостерігався 263 см, зараз він 251 см. Тобто жодних ознак того, що на річці може виникнути надзвичайна ситуація, не було», – говорить начальник відділу техногенно-екологічної безпеки та розробки режимів Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Анна Чайка.

н1

За словами пані Анни, шлюзи на Івотці спеціально залишили закритими для того, щоб вода наповнила систему каналів. 

«Щороку ми наповнюємо канали, бо в районі осушувальної системи є пожежонебезпечні ділянки – торфовища. Ми наповнюємо канали, щоб прилягаюча територія була у зволоженому стані. Крім того, вода – це природна перепона під час воєнного стану», – зазначає вона. 

н4

Анна Чайка зазначає, що шлюзи закриті і досі, бо можливості дістатись до них зараз немає.

«Він зараз знаходиться у закритому положенні. Я спілкувалась з представником громади і з’ясувала, що туди не під’їхати до самого шлюзу, щоб його відкрити. Зараз вони нам готують листа, і як вода зійде і буде можливість під’їхати – приїдуть фахівці з Шостки і цей шлюз привідкриють», – зазначає представниця Регіонального офісу водних ресурсів.

н6

Тим часом ямпільчани вирішили самостійно засипати розмиту дорогу. Люди побоюються, що водойма на «Затоні» буде втрачена, а тому докладають зусиль для її збереження, – говорить Дмитро.

«Ми тут працюємо вже третій день. В перший день було дуже багато людей, а техніки, на жаль, не так багато. Прийшли, побачили, що треба засипати, бо до дамби не дістатися. Плюс телефонний кабель у воді, і якось треба, щоб його не порвало. Роботи ще багато: засипати і засипати. Було б побільше техніки та помічників, щоб гуртом засипати все скоріше», – зазначає Дмитро. 

н2

Останніми днями до робіт долучилась і місцева влада. На допомогу небайдужим Ямпільська селищна рада виділила техніку, яка вже кілька днів підвозить до водойми пісок, – розповідає начальник відділу житлово-комунального господарства Артем Скорозвон.

«Від мешканців були звернення, ми виїхали туди на минулому тижні, щоб побачити, яка там ситуація, склали акт і на підставі цього акту почали діяти. Далі селищна рада надала дві одиниці техніки, щоб допомогти населенню відновити те, що ще можна відновити», – зазначає представник селищної ради.

н3

Для довідки, осушувальна система Івотка була побудована в 1978 році і складається з 28 гідроспоруд, серед яких сім шлюзів. Загальна довжина каналів перевищує 32 кілометри, а площа осушення сягає 2 тисяч гектар.

2 thoughts on “🔴 📺 Ямпільчани своїми силами відновлюють штучний насип на Івотці, який розмило під час паводку  

  1. Вода три весни поспіль йшла поза руслом. потрохи вимиваючи береги Затону. І ось несподіванка-прорив! Є відповідальні – але нема відповідальності. З селянина .що взяв з лісу зламану буревієм деревину роблять злочинця, а за дійсно велику шкоду – ентузіазм ямпільчан і безкарність.

Comments are closed.

error: Content is protected !!