🔴 📸 В Туранівці святили воду біля старовинної криниці

За підрахунками місцевих, на літургію зібралось до ста людей. Окрім місцевих мешканців, це були люди з Ямполя, Грем’ячки, Воздвиженського та інших навколишніх сіл

Як вже інформувало наше видання, до свята криницю впорядкували парафіяни храму Архистратига Михаїла села Грем’ячка, який належить Православній церкві України. Настоятель цього храму отець Назарій і здійснив божественну літургію біля святого джерела.

За однією з місцевих легенд, 200-300 років тому в цих краях жив заможний поміщик Туранський, який мав незрячу доньку. Яких тільки лікарів не привозив він зі всього світу, проте нічого не допомагало. Аж якось йому наснився янгол, що сповістив: «не шукай зцілення в чужих краях, адже ти маєш на своїй землі цілюще джерело, зводи доньку до нього зранку на Вознесіння і нехай умиється його святою водою». Так і зробили. І дійсно сталось диво – донька поміщика прозріла. За другою легендою, свята вода криниці зцілила людину, що не могла ходити. А третя легенда сповіщає, що це джерело утворилося на городі селянина. Він її закопав – і в той же день осліп, зір до чоловіка повернувся лише тоді, коли його сини розкопали криницю.

Зазначимо, що Туранівська криниця з 1999 року має статус гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення.

п1

п2

п3

п4

п5

error: Content is protected !!