Історія сім’ї з Ходиного, дім яких знищили у День Незалежності

30 років, зруйновані в одну мить. Під час обстрілу в День Незалежності, росіяни знищили будинок родини Тютюнікових у селі Ходине. Пані Світлана та її родина лишилися живі, бо не так давно евакуювалися у безпечніше місце. Вони мріяли повернутися додому, але тепер не знають, куди. Із жінкою, чиє життя понівечив ворог, поговорила журналістка Глухів.City.

Будинок великої родини, де завжди були гості

«Заціпеніння. А потім плач. Це мій будинок. Він згорів ущент», – розповідає Світлана Тютюнікова про першу реакцію від руйнування рідної оселі.

24 серпня, внаслідок обстрілу російськими терористами села Ходине Шалигинської громади, пані Світлана втратила надію повернутися додому. Від її оселі лишилися голі обвуглені стіни. На щастя, жінка та її рідні не постраждали.

«Подзвонила односельчанка, яка приїхала картоплю копати, і сказала, що горить наш сарай. Від нього загорівся будинок. Сказали, було пряме влучання. Обстріл стався десь о першій годині дня», – говорить Світлана Тютюнікова.

У будинку великої родини було три кімнати і літня кухня. Він став улюбленим місцем для рідних та друзів.

«Ми прожили там 30 років. Я працювала завідувачкою фельдшерсько-акушерським пунктом села Ходине. Чоловік, Володимир Федорович, інвалід I групи. У нас є двоє дорослих дітей у Сумах та двоє онуків. Поруч мама жила. Збирались усі разом у будинку: дружня велика родина. У нас гості були часто. Дуже любили свій сад. Ми там сиділи з друзями, смажили шашлики. Розумієте, це все наживалося роками», – згадує жінка.

Вижили, бо вчасно виїхали

На момент обстрілу Світлани з чоловіком не було в селі. Вони виїхали не так давно в інший населений пункт Сумської області. Родина обрала місце, яке здається їм спокійнішим.

«Ми вже тиждень знімаємо квартиру. Брат забрав нас. Чому ми поїхали? Загинула моя кума на трасі з сином. Нам треба було її ховати, а нас обстрілювали, і ми сиділи у підвалі. А наступного ранку, коли їх поховали, у 4:20 був до мене приліт на город. Ви б поїхали чи залишились? І потім обстріли продовжувались кожного дня. Але ми сподівалися, що повернемось».

Зараз про повернення додому і відбудову оселі Світлана Василівна говорить, що все покаже час.

У Сумській обласній військовій адміністрації зазначили, що 24 серпня, у день руйнування будинку фельдшерки, у Шалигинській громаді зафіксували обстріл з реактивної системи залпового вогню (23 вибухи) та міномета (12 вибухів).

Як допомогти родині

Допомогти родині пані Світлани можна фінансово. Карту Приват закрив банк. Нині підтримати родину можна за новими реквізитами доньки пані Світлани.

Посилання на банку для безпечного переказу.

Та за рахунком.

IBAN UA653052990000026206734993622

Рахунок отримувача 26206734993622

РНОКПП Отримувача 2565315880

Жанна Смишляк, Глухів.City

error: Content is protected !!