🔴 📸 Після двох років без фельдшера. З початку вересня в селі Шатрище працює нова медична сестра

В селі Шатрище майже два роки не було власного фельдшера. Попередній медпрацівник звільнився ще перед війною і більше трьохсот мешканців села залишились без необхідної допомоги, – розповідає мешканка села Світлана Денисенко

«Цей час ми погано жили: не було до кого звернутися, а доїхати до Ямполя теж не кожен міг, адже треба було наймати машину, а за це треба платити. З цією проблемою я стикалась особисто. У мене батько довго хворів і потрібен був фельдшер, щоб міряти тиск і у чоловіка ось тиск то падає, то підвищується. Тому фельдшер треба, я думаю, що він має бути у кожному селі».

г5

Страждала без медичного працівника в селі і Тетяна Синишина. Пенсіонерка розповідає, що швидка допомога не завжди вчасно доїжджає до жителів села Шатрище

«Село у нас велике, розкидане, людей ще багато і без фельдшера було дуже тяжко. Я знаю по собі, бо хворію та маю проблеми з ногами. Швидку не дочекаєшся – у мене таке було, що швидку викликала, так вмерти можна було поки вони доїхали. Може кудись вона і швидко приїжджає, але до мене швидко не приїхала».

г4

Саме тому, коли в Шатрище приїхала молода медсестра, пані Тетяна з радістю прихистила її у власному будинку.

«Попросили. Забереш? – Заберу. Я ж сама живу, всі пороз’їжджалися і немає нікого біля мене. А так добре, що в село прислали медпрацівника. Давно потрібно було: ні доріг, ні медика, а село ще існує».

г0

З першого вересня медичною сестрою в сільському ФАПі працює Діана Романова. Дівчина приїхала з міста Шостка відразу після навчання.   

«Навчалася в Шосткинському фаховому медичному коледжі, а потім ще рік у Києві на підвищенні кваліфікації. Я хотіла працювати в Ямпільській лікарні, приїхала туди, а мені сказали, що місць немає, але є вакансія в селі Шатрище, і я погодилась. Люди були раді, що у них з’явилась медсестра і приходять на прийом».

г1

За словами Діани Романової, в селі переважно мешкають люди похилого віку, а тому звертаються до медичних працівників досить часто  

«У людей дуже багато проблем зі спиною, затиск нерву, з гіпертонічним кризом багато людей. Тут більшість села літні люди, а тому більшість з підвищеним тиском. На даний момент всього вистачає, а надалі будемо брати аптеку, щоб люди могли купувати ліки на місці і не їздили у місто, а також розширюватимемо перелік послуг, зокрема, додамо уколи».

г2

error: Content is protected !!