🔴 📸 Національний природний парк на півночі Сумщини знищується росіянами: окупанти обстрілюють та підпалюють екосистеми  

На півночі Сумської області від російських обстрілів страждає національний природний парк Десняно – Старогутський, – розповідає директор парку Сергій Кубраков

За словами науковця, росіяни нищать самобутню екосистему, яка утворилась в долині однієї з найбільш незайманих людиною річок України – Десни.

«Унікальність національного природного парку підтверджена рядом міжнародних статусів. В першу чергу, цей національний природний парк є ядром біосферного резервату, тобто це всесвітня спадщина ЮНЕСКО. Потім в межах парку у нас є водоболотні угіддя міжнародного значення – так звані Рамсарські водоболотні угіддя. На нашій території є такі рідкісні звірі, як ведмідь, рись, стабільна популяція глухаря, неодноразово фіксуємо зубрів, дуже велика і стабільна популяція лося, які, на жаль, вже занесені до Червоної книги України».

н1

За словами Сергія Кубракова, національний природний парк розташований вздовж ділянки державного кордону, довжина якої сягає 30 кілометрів. Територія парку обстрілюється з перших днів війни, пошкоджені всі адміністративні будівлі, а тому установа прийняла рішення евакуюватись в Шостку  

«На території парку розташовані два села: це село Нововасилівка і село Улиця. І безпосередньо біля території парку розташоване село Стара Гута. Майже із самого початку збройної агресії ці населені пункти почали активно обстрілюватися. В минулому році на території бісерного резервату, ядром якого є Деснянсько-Старогутський національний природний парк, в районі села Очкине ракетним обстрілом був знищений дитячий оздоровчий табір «Десна». В цьому році авіаударом була знищена в тому ж самому регіоні і наша туристична база «Деснянка». За час збройної агресії контори двох відділень також були пошкоджені артилерійськими та мінометними обстрілами, пошкоджена центральна адмінбудівля, яка знаходиться в Середино-Буді. Кілька днів тому після прямого влучання ракети з реактивної системи залпового вогню повністю згорів будинок нашого інспектора. Вчора напроти будинку нашого працівника мінометним обстрілом був зруйнований будинок».

н3 (1)

Сергій Кубраков говорить, що найбільшої шкоди російські обстріли завдають саме природі. Росіяни підпалюють траву і влаштовують великі пожежі.

«Руйнування природних комплексів відбуваються внаслідок пожеж. У нас фіксувалися в травні підпали з боку РФ. Була дуже суха погода і враховуючи те, що територія ця замінована та велика вірогідність присутності диверсійно -розвідувальних груп ворога, гасити цю пожежу було неможливо. Тому площі, які пройдені пожежею, дуже значні. На сьогодні в Старій Гуті також підпалили ліс, це відбулось внаслідок обстрілу з РСЗВ. Також загорілися болота, які гасити ручними знаряддями дуже складно. Це потребує лише заходу спеціальної пожежної техніки, але через замінування території та близькість від кордону, через постійні обстріли приступити до гасіння цієї пожежі неможливо, тому що є загроза втрати життя працівників».

Науковець впевнений, що після війни природа в цьому місці відновиться, але для цього знадобиться дуже багато часу. 

«Знаєте, природа сама відновиться, але скільки це займе часу? Це займе дуже багато часу, тому що внаслідок низової пожежі знищується підріст, знищуються мурашники, знищуються дрібні тварини, які не можуть, на жаль, втекти від цих пожеж. Тому ці процеси будуть дуже тривалі».

error: Content is protected !!