🔴 📺 Вулицями сусіднього Глухова ходить лелека. Чому птах залишився на зимівлю і як тепер його рятувати?

Вулицями Глухова ходить лелека. З невідомих причин птах не полетів на південь, а залишився на зимівлю у наших краях. З настанням холодів він все частіше підходить до людей у пошуках їжі.

Глухівчани б’ють на сполох та шукають способи врятувати птаха, адже розуміють, що взимку йому буде важко вижити.

«Сьогодні я його вперше побачила, хлопець надіслав фотографію і я прийшла, щоб подивитись. Бачила у новинах, що на ринку його бачили до цього. Я так зрозуміла, зараз шукають, куди його прихистити тепер», – розповідає глухівчанка Вікторія.

«Для мене це є проблемою, адже я розумію, що йдуть холоди. Комусь холодно у квартирі, а уявіть, як йому холодно на вулиці. Хотілося б, щоб у нього на цю зиму була домівка, і він не ходив просто там по базару. Кожен день я бачу як його фотографують, хтось годує, хотілося б знайти для нього якийсь прихисток», – говорить жителька міста Юлія.

Орнітолог Максим Гаврилюк прокоментував ситуацію журналістам  Ямпільського інформаційного агентства. За його словами, схожі випадки зараз фіксуються по всій країні. Імовірно, дикого птаха підгодували люди і він звик до такої опіки.

м2

«Лелека — це дикий птах, а його фактично приручають люди, тому що для чого йому шукати їжу, якщо можна прийти до людей і отримати її, не докладаючи до цього додаткових засиль? В результаті, це приводить до порушення його поведінки. Навіщо кудись відлітати, якщо і тут, в принципі, годують?».  

За словами науковця, птах може витримати невеликі морози, але взимку потребуватиме їжі.

«Морози лелека може переносити, хіба що  йому важко буде у міцні морози. Але для нього головне – їжа».

м3

Можуть глухівчани взяти лелеку на зимівлю і до себе, але вони мають розуміти, що птах потребуватиме спеціального харчування.

«Таких випадків дуже багато. Потрібно, щоб він на ніч заходив у якесь приміщення – хлів, чи щось подібне. І головне, годувати його, але не хлібом та кашею, а тваринною їжею», – зазначаєМаксим Гаврилюк.

Методистка екологічно – натуралістичного центру Глухівського міського центру позашкільної освіти Алла Панченко розповідає, що кілька років тому брали опіку над лелекою, але утримувати такого великого птаха дуже важко.

«Чотири роки тому до нас зверталися з проблемою, що по місту ходить лелека, заберіть його, будь ласка. Ми його забрали, але це птах великих розмірів і всі повинні розуміти, що досить складно доглядати його. По-перше, тому, що він взятий з дикої природи і непристосований до того, щоб бути закритим. Стала проблема і в харчах, бо ми купували йому рибу за свої кошти. Було дуже проблематично, а тому волонтери забрали його від нас і відвезли його під Суми, віддали на вигодовування людям, які більше на цьому знаються».

Натомість у відділі прихистили білченя Мавіка, якого врятували і відгодували українські військові. Під час ротації в Глухові вони передали тварину у надійні руки.

х0

«Найголовніший у нас тут є Мавік – білочка, яку нам принесли військові, вони вигодовували його з маленького. Коли він потрапив до них, то він зовсім був маленький і його вигодували з піпетки. Він є улюбленим не тільки дітей, а й дорослих. Він звик вже до нас, а тому йде на руки. В живій природі тепер йому буде дуже складно здобувати собі їжу, бо він виріс з людьми. Дуже довірливий, дуже грайливий, всі захваті від нього».

х1

х2

х3

х4

error: Content is protected !!