🔴 Насторожує динаміка: на Ямпільщині зростає кількість хворих на COVID-19

Розпочався епідемічний сезон 2023/2024 з гострих респіраторних вірусних інфекцій. З початку жовтня за 40 та 41 звітні тижні по Свеській, Дружбівській, Ямпільській та Середино-Будській громадах зареєстровано відповідно 44 та 37 випадків захворювань на ГРВІ та COVID-19, – інформує завідувач Ямпільського відділення ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Ганна Камчатна

Загальна кількість випадків COVID-19 залишається на невисокому рівні. Проте, насторожує динаміка: кількість захворювань щотижня зростає (за 40-й тиждень року зареєстровано 2 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 , за 41- 7).

Нещодавно у Сумській області епідеміологи зафіксували новий різновид штаму COVID-19 “Омікрону”, який неофіційно називають Еріс.

6 жовтня 2023 року ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» отримав результати генетичного дослідження варіантів SARS-CoV-2, що циркулюють в області. За результатами досліджень були виявлені варіанти вірусу, що раніше не зустрічались на нашій території.

Неофіційно названий Еріс, викликає занепокоєність у епідеміологів. Він відрізняється додатковою мутацією шипового білка, яка дозволяє йому краще прикріплюватися до клітин дихальних шляхів, швидше поширюватися та уникати імунітету. Це найбільш швидко зростаючий та найпоширеніший на даний момент варіант SARS-CoV-2 у світі.

На сьогодні відсутні докази того, що він викликає більш тяжкі захворювання, у порівнянні з попередніми варіантами вірусу. Симптоми відповідають всім відомим симптомам COVID-19: біль у горлі, лихоманка або озноб, нежить, задишка, біль у м’язах або тілі, головний біль. Медики закликають робити щеплення від коронавірусу і отримувати бустерні дози, особливо з людьми, які відносяться до груп ризику щодо тяжкого перебігу захворювання та тими, хто розпочав первинну серію вакцинації та не завершив її.

error: Content is protected !!