🔴 📺 Свеській школі №1 виповнилось 130 років. Вчителі та учні висадили туї на подвір’ї закладу, який весною постраждав від російського обстрілу

Другого травня російські військові скинули керовану авіаційну бомбу на селище Свеса. Від потужного вибуху постраждала загальноосвітня школа №1, вікна якої вибило вибуховою хвилею.

Цієї осені пошкодженому навчальному закладу виповнюється 130 років. Учительський колектив, батьки та учні вирішили відзначити ювілей висадкою дерев на шкільному подвір’ї, – розповідає директор школи Любов Ступак.  

«Святкувати у цьому році звичайно ж не на часі, а тому вирішили організувати такий освітній проект екологічного спрямування. Посадили ми 24 туї колосовидних та 5 туй кулевидних. Дітки будуть досліджувати на скільки виросли ці туї, їм же цікаво – вони самі їх садили своїми руками, а тепер будуть досліджувати з року в рік, як вони виросли».

Вчитель школи Олена Мороко розповідає, що їх навчальний заклад за радянських часів у селищі називали «українською» школою. Навчання тут проходило на рідній мові.

«Будові нашій 60 років, але школу започаткували як церковно-приходську у 1893 році. Ось з цього розпочалась робота української школи, яка навчала на українській мові і зветься вона у нашому селищі – українська школа. Знаєте, у мене є учні, які давно закінчили школу, і коли я з ними спілкуюсь, то вони кажуть: у нас була чудова, весела школа, були чудові перерви, на яких діти стрибали, бігали, обмінювались думками, на сьогоднішній день дітям цього бракує. Зараз, працюючи з учнями четвертого класу, вони постійно мені кажуть: Олено Петрівно, давайте, давайте до школи. Але нам не можна до школи, ви добре знаєте, що сталось з нашою школою».

Учениця школи Емілія Цілуйко розповідає, що добре запам’ятала ніч на друге травня, коли російська бомба впала неподалік її навчального закладу.

«Це була ніч, ми почули два потужні вибухи і зрозуміли, що це було дуже близько до нас і був варіант, що щось трапилось зі школою. Нас, дітей, не залучали, батьки, вчителі приходили, я працювала теж. Але вікна, скажемо так, це краще з того, що могло статися».  

Згадує про ті дні і мама восьмикласника Артема Лариса Самохіна. Жінка говорить, що всі батьки об’єднались на допомогу навчальному закладу, де навчаються їх діти, бо багато сил вклали у розвиток школи.

«Ремонти робили, парти фарбували – все робили для школи. Артем буде довчатися у нас в «українській» школі, мені дуже подобаються вчителі, уважні, дуже хороші вчителі. Звичайно, я хочу, щоб моє дитя довчилось тут».

Чекають на відновлення повноцінного навчання і самі діти. Учениця школи Марія Лиско розповідає, що її однокласники мріють про перемогу і вже будують плани, що будуть робити після неї.

«У класі багато вже варіантів придумали, що можна зробити на різні свята. Як прикрасити школи, лише повернутись треба».

За словами директора закладу Любові Ступак, в школі навчається 140 учнів. Навчання проходить дистанційно, адже школа розташована за 15 кілометрів від кордону.

error: Content is protected !!