Свеському шкільному лісництву, що діє й нині на прикордонні, майже 55 років

Про це повідомляють в Північному лісовому офісі.

З’явилися шкільні лісництва на території Сумщини ще в 1966 році. На базі Слоутського лісництва Глухівського району створено перше з таких. У лісових архівах ми дізнаємося, що 43 шкільні лісництва й 4 ланки юних лісоводів,  які вже працювали у 1982 році на території Сумщини, об’єднали понад дві тисячі учнів. Школярі опікувалися більше, аніж 3,800 гектарами лісу.

Серед них, на території Свеської середньої школи №1, створене в 1969 році, з ініціативи лісівників філії «Свеське лісове господарство», шкільне лісництво «Полісся». 

На п’ятидесяти гектарах лісу школярі, під час практичних занять, висаджували нові культури, заготовляли корми для диких тварин, доглядали й збирали лікарські рослини, проводили облік та розселяли мурашники, оберігали ліси від браконьєрів та пожеж. А  лісівники проводили заняття й знайомили вихованців з технікою лісового господарства. 

Для школярів у 1972 році, на території Свеського лісництва, створили додатково табір відпочинку й праці, який діти залюбки відвідували навіть влітку. В лісових архівах вказано, що в 1981-1982 роках, на території табору, учні висадили 21,6 тисяч сіянців, заготовили 45 тонн сіна й гілкового корму, зібрали 3,5 тисяч ягід чорноплідної горобини, а також доглянули лісові культури на площі 10 гектарів. 

Об’єднання молодих лісівників продовжує працювати й нині, майже через 55 років від дати заснування. Але, на жаль, війна внесла великі зміни. 

«Від нашого селища до кордону з рф трохи більше, ніж 10 км. Це вплинуло абсолютно на всі аспекти життя тут, в тому числі й на діяльність «Полісся». До повномасштабної війни у лісівників і шкільного лісництва було багато спільних заходів, щоліта працював дитячий табір. Лісівники завжди дарували найбільш активним дітям подарунки, а вони запрошували нас на свої шкільні свята. Гурток, на щастя, продовжує працювати. Наприклад, у 2023 році діти робили для місцевих пташок шпаківні. Але, якщо ми будемо порівнювати кількість заходів у довоєнний час і зараз, це зовсім різні речі…» – говорить інженерка лісових культур філії “Свеське лісове господарство” ДП “Ліси України” Олена Лукаш.

error: Content is protected !!