Всі ми бажаємо залишатися бадьорими та сильними духом довгі роки. У деяких людей мозок залишається здоровим та добре функціонує до останніх років життя. Навіть у віці 70-90 років їх свідомість залишається ясною. Люди відчувають себе здоровими, активними і мислять не гірше 20-річних. На жаль, інші люди вже в 60 років починають помічати серйозні проблеми з пам’яттю та відчувають себе досить кепсько.

Подібні ситуації не просто випадковість або генетика. Все залежить від власного вибору людини та її життєвих пріоритетів. Працівники Массачусетської лікарні загального профілю дослідили це питання. Результати їх роботи показали, що стан мозку в старості на 75% залежить від способу життя людини. Кожен з нас формує свої мозкові можливості діями та звичками. Людина, що впродовж життя полюбляла читати книжки, грати в азартні ігри (наприклад, покер чи слот aviator), вираховуючи складні стратегії, буде сильно відрізнятися від тієї, що часто дивилася серіали та виконувала монотонну роботу.

Що можна зробити молодій особі, щоб забезпечити розумове здоров’я у старості

Дослідження вчених Единбурзького університету показали, генетика лиш на 25% впливає на стан мозку в старості. Решта 75% залежать від звичного способу життя. Нейробіологи стверджують, що це досить хороша новина. Іншими словами людина самотужки визначає, яким буде її розумове здоров’я у майбутньому. 

Щоб стан мозку в старості був максимально працездатним спеціалісти рекомендують звернути увагу на декілька моментів:

  • Спілкування та соціалізація: згідно з чисельними дослідженнями, самотність сприяє розвитку деменції. Тож варто знайти комфортний баланс між усамітненістю і спілкуванням з оточуючими. Регулярно зустрічайтеся з друзями, родиною, займайтеся соціальною діяльністю. Це не менш важливо і для психічного здоров’я;
  • фізична активність: регулярна фізична активність покращує кровообіг до мозку і сприяє утворенню нових нейронних шляхів. Не обов’язково виконувати важкі вправи. Спеціалісти стверджують, що для мозку корисна навіть проста прогулянка на свіжому повітрі чи заняття йогою;
  • музика та інструменти: гра на музичних інструментах та співи активують одночасно обидві півкулі, що сприяє розвитку мозку. 

Враховуючи ці фактори, кожен може натренувати власний мозок, щоб в старечому віці залишатися розумово активним і здоровим.

error: Content is protected !!