Ви ж не будете ходити по вулицях і роздавати копії ключів від будинку. Але якщо ви не вживаєте належних заходів для захисту своєї особистої інформації, ви можете відкрити двері хакерам або шахраям для потенційної крадіжки вашої особистості або шахрайства з кредитними картками.
На щастя, є кілька простих способів захистити себе в Інтернеті. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про поширені ризики в Інтернеті та про те, як їх уникнути за допомогою наступних найкращих практик.
1. Безпечно користуйтеся громадським Wi-Fi
Громадський Wi-Fi – це дуже зручно, але не дуже добре, коли мова йде про захист ваших персональних даних. Уникайте входу в важливі акаунти, такі як банківський додаток, або надсилання повідомлень з особистою інформацією під час використання громадського Wi-Fi.
2. Використовуйте VPN
Віртуальна приватна мережа (VPN) приховує і захищає вашу IP-адресу від будь-кого, хто може стежити за мережею Wi-Fi. Такий VPN сервіс як VeePN корисний, коли ви користуєтеся громадським Wi-Fi, де ви ніколи не знаєте, хто може шпигувати за вашою активністю, сподіваючись перехопити інформацію для входу в банк. Вони приховують вашу IP-адресу, тому ви можете переглядати сторінки анонімно.
3. Створюйте надійні паролі
При створенні нових облікових записів, які зберігають вашу особисту інформацію, не обмежуйтеся паролями, які легко розшифрувати, наприклад, датою народження або старою вуличною адресою. Використовуйте комбінацію малих і великих літер, цифр і символів, щоб зробити його по-справжньому унікальним.
4. Налаштуйте двофакторної аутентифікації
Багато платформ і сервісів пропонують користувачам можливість увімкнути двофакторну аутентифікацію у своїх акаунтах для захисту особистої інформації. Це додає додатковий рівень безпеки до процесу входу в систему, вимагаючи від вас підтвердити свою особу за допомогою засобів, які ніхто інший не зможе повторити. Це може бути код, надісланий на ваш підтверджений номер телефону чи адресу електронної пошти, або біометрична технологія, наприклад, розпізнавання обличчя чи сканування відбитків пальців.
5. Оновлюйте свої пристрої та програмне забезпечення
Щоб захистити вашу особисту інформацію, завжди оновлюйте програмне забезпечення та операційну систему на всіх пристроях. Ці оновлення забезпечують безперебійну роботу ваших пристроїв і часто включають патчі, які надають сучасний захист від будь-яких проблем, виявлених розробниками. Це безкоштовний та ефективний спосіб забезпечити захист ваших пристроїв від загроз кібербезпеки.
6. Не діліться особистою інформацією в соціальних мережах
Будьте обережні, коли ділитеся інформацією в соціальних мережах, навіть якщо вона здається нешкідливою. Базова інформація, якою ви, можливо, не замислюючись, поділитеся, наприклад, ваш улюблений колір або ім’я вашого домашнього улюбленця, може допомогти хакерам відповісти на питання безпеки і отримати доступ до ваших акаунтів без вашої згоди. Завжди налаштовуйте свої акаунти як приватні для додаткового рівня захисту.
7. Відстежуйте інформацію про акаунти
Слідкуйте за своїми акаунтами, щоб знати про підозрілу активність. Зверніться до свого банку, щоб налаштувати кредитний моніторинг або сповіщення про рахунки, щоб ваш банк попередив вас, якщо хтось отримає доступ до ваших фінансових рахунків або внесе будь-які зміни.